Náš tím


Maximilián Bača           
Pozícia - Šéftréner TEAMBHA Slovakia           
Licence - C

Hokejově vyrůstal v Trenčíně. Jako brankář působil v Česku i na Slovensku. Ve 20 letech se rozhodl stát profesionálním trenérem. Začal jako trenér brankářů u dětí a postupem času se vypracoval na poziici trenéra brankářů v Banské Bystrici, kde působí už čtvrtým rokem. Je také také trenérem brankářů slovenské reprezentace v kategorii U 16. Momentálně působí na pozici trenéra u A-Týmu Banské Bystrice.

 

Filip Belányi          
Pozícia - Trenér          
Profesionální brankář HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Narodil som sa v roku 2001 v Topoľčanoch, no odmalička hrám hokej v Banskej Bystrici. Za Baranov som chytal vo všetkých mládežníckých kategóriách. Neskôr mi bola poskytnutá príležitosť si okúsiť seniorský hokej v Levicach. Tú istú sezónu som bol povolaný späť do Banskej Bystrice, no tentokrát už do A-tímu, v ktorom pôsobím do dnešného dňa.

Matěj Gajan          
Pozícia - Trenér          
Profesionální brankář HC ’05 iClinic Banská Bystrica

S hokejom som začal v Banskej Bystrici tam som prešiel všetky mládežnícke kategórie. Neskôr som hosťoval v Leviciach a Hodonine. V ďalšej sezóne som dostal šancu v Banskej Bystrici chytať extraligu. Tu pôsobim do teraz.

Samuel Guštafík        
Pozícia - Trenér          
Licencia C - Tréner mládeže HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Hokej som si zamiloval doma v Banskej Bystrici. Po pol roku hráčskej “kariéry” a neustáleho napomínania od trénera aby som sa iba nehádzal v bránke, prišla možnosť obliecť sa do brankárskej výstroje a v nej som ostal až do dnes v univerzitnom tíme UMB. Ukončil som športové gymnázium a v štúdiu pokračujem na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici so zameraním na telesnú výchovu a trénerstvo ľadového hokeja. Momentálne pracujem ako asistent trénera a tréner brankárov mladších žiakov v Barani Banská Bystrica.

Adam Políček       
Pozícia - Trenér          
Licencia C - Tréner mládeže HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Hokejovo som vyrastal v Banskej Bystrici. Hokej hrávam od svojích 4 rokov, brankárom som sa rozhodol byť o necelé dva roky. Počas mojej 'kariéri' som nastupoval len za Banskú Bystricu. Po strednej som sa rozhodol ísť na UMB odbor telesná-trénerstvo, kde by som chcel svoje doterajšie skúsenosti s trénovaním na suchu zlepšiť. A ponuka, ktorú som dostal, trénovať brankárov v teame BHA, ma zaujala už len vďaka tomu, že som mal možnosť vyskúšať si tento kemp v roli brankára. Tento rok som skončil s aktívnym chytaním, ale chcel som zostať pri hokeji. Maximilián Bača prišiel za mnou s ponukou trénovania brankárov v Banskej Bystrici.
Túto ponuku som prial a verím v to, že sa budem ako tréner zlepšovať.

Jakub Tomčík        
Pozícia - Trenér          
Licencia C - Tréner mládeže HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Narodil som sa v Banskej Bystrici kde som začínal s hokejom od mojich 6tich rokov. Vždy ma viac bavilo brániť gólom ako ich dávať, no brankárom som sa stal až v 5.šht.  Chytal som v Banskej Bystrici do dorastu, potom som odišiel na hosťovanie do Brezna ale kvôlim rôznym zdravotným problémom som s hokejom ako brankár skončil.
Po skončení som hľadal možnosti ako ostať pri hokeji, pretože ma skutočne hokej baví. Ozval som sa môjmu bývalému trénerovi Maxovi Bačovi, ktorý mi dal šancu sa pri ňom vzdelávať ako tréner brankárov.